News: ZPZTS informuje! - PHP-Fusion Powered Website
Odwiedziło już nas
monitoring pozycji

darmowe liczniki

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 225
Najnowszy Użytkownik: :-)Bluestar
Witamy
Serwis www.champion-police.pl
tworzymy my sami, czyli zawodnicy. Stąd z góry przepraszamy za błędy, niedociągnięcia i od czasu do czasu przemykającą między wierszami amatorszczyznę. Mamy przy tym nadzieję, że lepiej nam idzie gra w tenisa. Będziemy więc wdzięczni za wszelkie uwagi, spostrzeżenia i sugestie.


ZPZTS informuje!
ZPZTS informuje!
Na zakończonych w dniu 25 lipca 2010 roku w Istambule/Turcja/
Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Europy
Juniorów i Kadetów wielki sukces odniósł zawodnik KTS Koszalinianin Koszalin
Jakub Dyjas/kadet/, który zdobył dwa medale, brązowy w drużynie
i srebrny w grze pojedynczej po przegranym finale 3:4 z Włoskim zawodnikiem Mutti!
Należy zaznaczyć, że Jakub Dyjas gra w tenisa od 6 roku życia w KTS Koszalin
a od 7 roku był w Kadrze Wojewódzkiej Młodzików a następnie w Kadrze Juniorów Młodszych/Kadetów/.
Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski Kadetów/OOM/ a wcześniej Pucharu Polski Młodzików!
Jego pierwszym trenerem klubowym był Jan Nowicki, następnie Marcin Marczak
a w Kadrze Woj. Andrzej Wąsowicz.
Od 2009 roku jest szkolony w Ośrodku Centralnego Szkolenia PZTS w Gdańsku
przez trenerów Michała Dziubańskiego i Piotra Szafranka!
Sukces tenisisty z woj. zachodniopomorskiego jest pierwszym historycznym
osiągnięciem i świadczy, że Mistrza można wyszkolić nawet w naszym woj.
które nie posiada drużyn I ligi!
ZPZTS
Pozdrawia
Piotr Bochnacki
MISTRZOSTWA EUROPY 2010 r. 16-25.07.2010 STAMBUŁ / TURCJA/

SENSACJA – JAKUB DYJAS ZDOBYWA 2 MEDALE ME

Drugi występ w swej karierze zanotował JAKUB DYJAS w Mistrzostwach EUROPY w składzie 16 osobowej reprezentacji kraju juniorów i kadetów. Najlepszy jego wynik z poprzednich mistrzostw to 13 miejsce w drużynie. Przez jeden rok po ciężkiej pracy, w pełni nastąpiła eksplozja jego formy, możliwości i talentu. Odniósł mało spotykany sukces zdobywając 2 MEDALE. BRĄZOWY w drużynie i SREBRNY w grze indywidualnej, oraz 5 miejsce w grze deblowej. Oto historia jego występów w grze drużynowej, indywidualnej, mieszanej i deblowej.
- GRY DRUŻYNOWE
W mistrzostwach wzięło udział 40 zespołów narodowych. W fazie grupowej Polska wystąpiła w grupie A, razem z faworytem Francją, Rosją i Danią.
W pierwszym meczu po niezwykle zaciętym pojedynku Polacy z trudem pokonali reprezentację Danii w stosunku 3:1. Punkty dla reprezentacji Polski zdobyli: Jakub Dyjas 2,5 i Patryk Zatówka 0,5.
W drugim meczu grupowym Polacy ulegli faworytowi mistrzostw Francji w stosunku 0:3. W meczu wystąpili wszyscy reprezentanci Polski. Patryk Zatówka przegrał 0:3 z 2 rakietą Europy Robinot Alexsander, J. Dyjas z 4 rakietą rankingu ETTU Flore Tristan w stosunku 1:3 /-8,8,-8,-6/. W grze deblowej wystąpili Bańkosz Michał i Sankowski Marcin ulegając parze francuskiej Flore /4/ i Angles Enzo /6/. Rosjanie w II serii pokonali Danię 3:2 i stoczą z Polską mecz o II miejsce w grupie. Decydujący mecz o II miejsce w grupie zakończył się zwycięstwem Rosjan w stosunku 3:2. Oto zapis meczu: Dyjas – Shapshnikov Stephan /24 / 0:3 / -1,-10,-9/, Bańkosz – Petukhov Andrey 0:3 / -11,-6,-11/, debel Dyjas-Bańkosz- Shuets Kirill/ Pethukhov 3:2 / -3,7,7,-1-,14/. Przy stanie 2:2 Bańkosz przegrywa z liderem Rosjan Shaposhnikovem 1:3 / -12,-2,5,-5/. Jest to niespodziewana porażka , gdyż Polacy znajdują się zdecydowanie na wyższych pozycjach rankingowych ETTU, jednak ta porażka nie zamknęła polakom drogi do zakwalifikowania się do „ TURNIEJU GŁÓWNEGO”.
W grach barażowych o wejście do turnieju głównego Polacy spotykają się z reprezentacją SŁOWACJI, pokonując ją w stosunku 3:1. Z nr 1 w tym meczu wystapąpił KUBA, zdobywając 2 pkt. w grze pojedynczej, oraz wspólnie z Patrykiem Zatówką wygrywają grę deblową. Zwycięstwem tym Polacy zakwalifikowali się do finałowej 16-tki .
W 1/16 Finału Polska wygrywa z faworyzowaną Szwecją w stosunku 3:1, a bohaterem meczu jest JAKUB DYJAS zdobywca kompletu punktów 2,5, 0,5 pkt. wspólnie z Dyjasem zdobywa Patryk Zatówka. Na drodze do strefy medalowej w 1/8 finału staje silna drużyna Włoch.
W ćwierćfinale Polacy rozegrali doskonały mecz z Włochami w którego składzie znajdują się czołowi zawodnicy Europy : Mutti Leonardo /3 m. rankingu ETTU/ i Baciocchci Alessandro / 15 m.ETTU/.Po niezwykle zaciętym pojedynku wygrali Polacy w stosunku 3:2,zapewniając sobie co najmniej brązowy medal . Punkty dla naszego zespołu zdobyli : J. Dyjas 1,5, P. Zatówka 1 i Sankowski Marcin 0,5.Oto zapis meczu :
- Dyjas – Baciocchi 3:0 / 3,4,7/ 1:0
- Zatówka – Mutti 2:3 / -6,9,-7,9,-8/ 1:1
-Dyjas/Sankowski Marcin-Mutti/Baciocchi/ 3:2/-5,-7,9,9,7/ 2:1
- Dyjas- Mutti 2:3 /-9,10,6,-5,-9/ 2:2
- Zatówka- Baciocchi 3:1 / 8,-7,6,3/ 3:2
O wejście do finału Polacy zagrali z Węgrami, którzy będąc faworytami tego pojedynku pokonali polaków w stosunku 3:0. W składzie węgierskiej drużyny wystapił najlepszy kadet rankingu europejskiego Lakatos Tomas i 7 na liscie ETTU Szita Marton. Oto zapis tego meczu smileyyjas-Szita Marton 0:3 / -9,-3,-8/, Zatówka- Lakatos Tomas 2:3 / -7,-1,10,8,-3/, Sankowski/Bańkosz- Szita/Lakatos 1:3 / 10,-9,-10,-3/.
W meczu o III miejsce z Niemcami trenerzy wystawili zawodników rezerwowych Michała Bankosza i Marcina Sankowskiego, dając odpocząć przed turniejem indywidualnym Dyjasowi i Zatówce. Polacy przegrali 1:3, a jeden punkt Polacy wywalczyli w grze deblowej. POLSKA zajmuje 4 miejsce i zdobywa BRĄZOWY MEDAL. Był to jedyny medal dla Polski w grach drużynowych. Kadetki zajęły 8 miejsce, Juniorzy 11 a Juniorki 7 miejsce. W poszczególnych kategoriach zwyciężyły następujące reprezentacje:
Kadeci: Francja przed Węgrami , Kadetki : Rumunia przed Rosją
Juniorzy : Francja przed Chorwacją, Juniorki : Rumunia przed Niemcami.
TURNIEJ INDYWIDUALNY:
W turnieju indywidualnym wystartowało 128 zawodników. Pierwszą rundę eliminacyjną Dyjas ma wolną. W 1/64 turnieju spotyka się z Bułgarem Kapitanov Nikolay, wygrywając pewnie w stosunku 4:0 / 4,9,4,8/i kwalifikuje się do finałowej 32-ki. W pierwszej grze za przeciwnika ma Niemca Ort Kiliana / z nr 53 rankingu ETTU/, którego pokonuje po zaciętym pojedynku w stosunku 4:2 / 9,-11,4,13,-11,9/.W 1/16 finału spotyka się z jednym z najlepszych kadetów Europy, złotym medalistą w grze drużynowej Landrieu Andrea –Francja / 5 na liście ETTU/. Dyjas w tym pojedynku wykazał się wspaniałą koncentracją i pokazał tenis na najwyższym poziomie, pokonując Francuza w stosunku 4:0/ 9,11,5,11/.Zwycięstwo Kuby uznano za jedną z największych niespodzianek turnieju .W ćwierćfinale DYJAS trafia na najlepszego kadeta Europy Lakatosa Tomasa /Węgry/ i nikt nie wierzył w jego zwycięstwo. Tylko wtajemniczeni w jego umiejętności i on sam, po morderczym treningu przed imprezą ,nie wątpili w jego największy sukces życiowy. We wspaniałym stylu KUBA pokonuje rakietę nr 1 w stosunku 4:0 / 7,8,11,5/ i zapewnia sobie w tym momencie kolejny drugi już medal brązowy. Największa sensacja mistrzostw. W półfinale czeka na niego kolejny kandydat do złotego medalu Francuz Flore Tristan / 4 w rankingu ETTU/.Dyjas odnosi kolejny sukces wygrywając ze zdobywcą 3-ch złotych medali / drużyna, debel i gra mieszana/ w stosunku 4:2 / 8,3,-12,-10,8,5/. Prowadził 2:0, by kolejne 2 sety przegrać na przewagi, decydujące sety wygrywa zdecydowanie do 8 i 5, zapewniając sobie srebrny medal. Gra finałowa z Włochem Mutti Leonardo / 3 w rankingu ETTU/to koncertowa gra Dyjasa, który wygrywa 2 pierwsze sety do 4,7, przegrywa 2 kolejne sety do 5 i 9. Przy stanie 2:2 ,5 set wygrywa do 8, by w takim stosunku przegrac 6 set .W decydującym secie Dyjas prowadzi 5:2 i wydaje się, iż złoty medal jest bardzo blisko, jednak Włoch po zmianie stron zdobywa pod rząd 7 punktów i z 5:2 dla Dyjasa robi się 9:5 dla Włocha , Dyjas zdobywa tylko jeszcze 1 punkt, tracąc 2 i przegrywa pojedynek 3:4. Pomimo przegranej w najważniejszym pojedynku, jest bohaterem Mistrzostw i odnosi spektakularny sukces, zdobywając po raz pierwszy w historii medale ME dla ziemi koszalińskiej i zachodniopomorskiej.
GRY MIESZANE:
J.DYJAS startując z Pawlak Sylwią odpadł w pierwszej grze eliminacyjnej z parą Danii Jensen Ruben/Norskov Rikke w stosunku 2:3 / 4,-9,-5,8,-7/. Gry mieszane wygrywa Flore Tristian/Pang Celine / Francja, przed włoską parą Szita Marton/ Ciobanu Irina.
GRY DEBLOWE:
J.Dyjas wystartował z jednym z najmłodszych uczestników ME Patrykiem Zatówką /97 r./.W 1/64 turnieju pokonali parę Izraela Avramov Itamar/Levinsky Michael 3:0 /5,7,3 /, kwalifikując się do turnieju głównego. W 1/32 spotykają się z parą Norwegii Doval Erik/Flaglien Espan, pokonując ich pewnie w stosunku 3:0 / 4,6,7/. W 1/16 finału napotykają na parę z Holandii Khatchanov Martin/ Tromer Laurens, wygrywając 3:1 / -9,5,8,9/ i awansują do ćwierćfinału. W 1/8 spotykają się z faworytami tej konkurencji Francuzami Flore Tristian / 4 poz. rankingu/ i Angles Enzo / 6 poz. rankingu ETTU/. Zbyt małe doświadczenie polaków, szczególnie Zatówki, nie pozwoliło przebić się im do strefy medalowej. Po pierwszym wygranym secie do 8 , w następnych dominowali francuzi do 6,5 i 9.
Gry deblowe wygrywają Francuzi Flore Tristian/ Angles Enzo, przed kolegami z reprezentacji Robinot Alexsandro/ Landrieu Enzo. Jest to 3 złoty medal dla Flore.
Wspaniałymi występami w Mistrzostwach Europy JAKUB DYJAS kończy karierę w barwach KTS KOSZALINIANIN i woj. zachodniopomorskiego. Zgodnie z wymogami związanymi z przynależnością do kadry narodowej juniorów i kadetów, jest udział jej członków w rozgrywkach co najmniej I LIGI, a takiej w województwie i Klubie brak. Kariera DYJASA i jego osiągnięcia sportowe na zawsze zapisały się złotymi zgłoskami w kronice klubowej i zachodniopomorskiego związku tenisa stołowego na przestrzeni lat 2001-2010. Od nowego sezonu 2010/11 KUBA reprezentować będzie barwy I ligowego Klubu Sportowo-Turystycznego „ ELEKTRYK „ Toruń. Przejście do nowego klubu odbywa się zgodnie z Regulaminem zmiany barw klubowych PZTS, prośbą zawodnika i jego rodziców.
Pragnąłbym w tym miejscu złożyć serdeczne podziękowanie i gratulacje dla wszystkich trenerów, działaczy i osób, które przyczyniły się do tego, iż w ostatnich latach KTS KOSZALINIANIN wychował dwoje zawodników kadry narodowej juniorów i kadetów, oraz seniorów. W roku 2007 z Klubu odchodzi Roksana Załomska do WARMII Lidzbark Warmijski. Jest zasługą i dumą trenerów i działaczy klubowych i wojewódzkich, ze mimo braku odpowiednich warunków finansowych, szkoleniowych i organizacyjnych, wspólnie potrafiliśmy wychować członków kadry narodowej kadetów i juniorów oraz seniorów, medalistów ME i uczestnika Mistrzostw Świata / 2009 r. Załomska/ , która jest aktualnie członkiem kadry narodowej seniorek. Warto zapamiętać te dwa nazwiska, gdyż zawsze kojarzyć się będą z promocją macierzystego Klubu, Miasta Koszalina i Województwa Zachodniopomorskiego.
JAN NOWICKI- Wiceprezes KTS KOSZALINIANIN d.s. org. sportowych

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Do góry
Copyright © by:
champion police
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. champion-police.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść oraz zastrzega sobie prawo do redagowania bądź usuwania opinii zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
   PHP-Fusion, Dizainas